Pirmasis žodžio „Lietuva“ paminėjimas siejamas su 1009 metais. Šis pavadinimas sutinkamas Kvedlinburgo analuose (Annales Quedlinburgenses), pasakojančiuose apie Šventojo Brunono Kverfurtiečio (kituose šaltiniuose kalbama kaip apie arkivyskupą Bonifacijų) žūtį. Vienuolis kilęs iš Magdeburgo buvo pasišventęs misionierius, kur tik benueidavo, visur skelbdavo Evangeliją. 1007 metais jis aplankė Kijevo Rusią, o 1008 metais – Lenkiją. 1008-1009 metų rudenį–žiemą Brunonas su 18 žmonių palyda iškeliavo skelbti Evangelijos jotvingių žemėje. Ir kaip rašo įžymus šių dienų lietuvių istorikas, profesorius dr. Alfredas Bumblauskas straipsnyje apie Lietuvos Tūkstantmetį:  „XI a. pr. vokiečių rašytiniame šaltinyje — Kvedlinburgo analuose — prie 1009 m. yra toks įrašas: „Šventasis Brunonas, dar vadinamas Bonifacu, arkivyskupas ir vienuolis, vienuoliktaisiais savo atsivertimo metais Rusios ir Lietuvos pasienyje pagonių užmuštas su aštuoniolika saviškių kovo 9 dieną nukeliavo į dangų”. Šiame sakinyje pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas.“ (Skaityti visą straipsnį: http://lietuva1000.lt/ru/lietuvos-istorija/tukstantmetis/fulltext)
Be to, 2009 metais Vilnius buvo paskelbtas Europos Kultūros sostine. Todėl visus šiuos metus Lietuvoje ir, ypatingai Vilniuje, vyksta daug kultūrinių renginių. Manau, kad galingu baigiamuoju šių metų visų religinių ir kultūrinių renginių akordu tapo festivalis „Evangelijos Dienos“, kuris vyko pačioje didžiausioje Vilniaus arenoje – Siemens Arena, talpinančioje 12000 žiūrovų. Pamenu laiką, kai 2009 m. lapkričio mėnesį į Lietuvą atvykus evangelistui David Hathaway, bendravome su juo prie puodelio arbatos. Tą sekmadienio vakarą brolis David Hathaway pamokslavo Vilniaus Evangelinio Tikėjimo Krikščionių bendruomenėje „Maldos Namai“. Pamokslo metu jis pasakė: „Kitais metais pamokslausiu Siemens Arenoje“. Susitikimo prie arbatos metu pasiūliau broliui David nuomoti mažesnę salę — iki 2800 vietų. Pamenu šio Dievo tarnautojo atsakymą: „Esu jau nejaunas, kad penkis kartus galėčiau atvykti į Vilnių ir skelbčiau Evangeliją nedidelėse salėse. Kitais metais pamokslausiu Siemens Arenoje“.
Praktiškai nuo tos dienos ir prasidėjo pasiruošimas šiam, šiandieninėje Lietuvos istorijoje analogų neturinčiam, krikščioniškam festivaliui.
Reikia pripažinti, kad evangelinių bažnyčių pastorių tarpe vyravo didelis skepticizmas. Ar pakaks jėgų sėkmingai organizuoti ir pravesti tokį grandiozinį renginį? Ar žmonės ateis į renginius, vykstančius Siemens Arenoje? Kaip visuomenė pažvelgs į tai? Kaip reaguos žurnalistai? Ir tokių „kaip“ buvo begalė.
Pačioje pradžioje tik trys Vilniaus evangelinės bažnyčios su entuziazmu įsitraukė į paruošiamąjį darbą. Buvo sudarytas festivalio organizacinis lietuvių komitetas, susidedantis iš 7 žmonių, kurie ir buvo atsakingi už pakomitečius: maldos tarnavimas, sielovada, logistika, reklama, tvarkdarių tarnavimas, programa.
Lietuvių komiteto darbą koordinavo vyskupas Rimantas Kupstys. Šių eilučių autoriui buvo pavesta sielovada. Lietuvių komitetas glaudžiai bendradarbiavo su „Tarptautinis David Hathaway tarnavimas“ koordinatoriais. Juk niekas iš mūsų dar neturėjo patirties organizuojant tokio masto renginius. Buvo nuspręsta, jog krikščioniškas festivalis „Evangelijos dienos“ bus rengiamas Siemens Arenoje 2009 m. spalio 9-11 dienomis.
Palaipsniui įvairios evangelinės bažnyčios ir grupės įsijungė į organizacinį darbą. Daugelis bažnyčių, o taip pat ir atskiri tikintieji prisijungė prie maldos ir pasninko už būsimą festivalį.
Nerašysiu apie visus sunkumus ir problemas, iškilusius pasiruošimo proceso metu. Tačiau galiu pasakyti, jog kuomet penktadienį, spalio 9 d., iki renginio likus pusantros valandos, įėjau į Siemens Arenos pagrindinę salę, buvau priblokštas. Jau pusė salės buvo užpildyta. Sklandžiai dirbo apsaugos ir tvarkos palaikymo tarnybos, buvo tikrinamas garsas, apšvietimas. O žmonės vis rinkosi ir rinkosi. 19 valandą ši daugiatūkstantinė salė buvo beveik pilna. Šis neįtikėtinas pilnos salės paveikslas tiesiog šokiravo. Daugelio bažnyčių pastoriai ir kiti tarnautojai sakė man, kad netikėjo, jog šitiek daug žmonių susirinks Siemens Arenoje. Kaip teigė vienas iš Arenos administratorių, šiais metais daugiau žmonių buvo tik Enrique Iglesias koncerte, o Eurovizijos – 2009 dainų konkurso nugalėtojo Aleksandr Rybak koncerte, įvykusiame festivalio išvakarėse, susirinko tik apie 2000 žmonių.
Ir kuomet evangelistas dr. David Hathaway penktadieninio pamokslo pabaigoje pakvietė prie scenos prieiti norinčius melstis atgailos už savo nuodėmes malda, šimtai žmonių pajudėjo scenos link, daugelis jų – su ašaromis akyse.
Malonu buvo stebėti sklandų ir aktyvų šimtų sielovadininkų darbą per visus tris pagrindinius evangelizacinius susirinkimus. Manau, kad Lietuvos bažnyčios parengė apie 600 sielovadininkų. Vien tik Vilniaus bažnyčios šiam tarnavimui paruošė apie 400 žmonių. Kiekviename iš trijų pagrindinių susirinkimų žmonėms, išėjusiems prie scenos atgailos maldai, patarnavo apie 300 sielovadininkų.
Darbui su naujai įtikėjusiais vien Vilniuje organizuojami 26 Alfa kurso centrai. Informaciją su 33 Alfa centrų ir 44 bažnyčių, dalyvavusių festivalyje, adresais iš sielovadininkų gavo kiekvienas išėjęs atgailai.
Po kiekvieno susirinkimo, kurio metu pamokslavo David Hathaway, bendra malda buvo meldžiamasi už sergančius žmones. Žmonės buvo savo vietose, o brolis David trumpai pasimelsdavo už žmones. Į klausimą, kas priėmė išgydymą, kaip atsakymas kilo šimtai rankų. Iškart po susirinkimo, atskiroje patalpoje, pastoriai ir kiti bažnyčių tarnautojai meldėsi asmeniškai už žmonių poreikius.
Kasdien į festivalį apie 40 autobusų atveždavo žmones iš visų Lietuvos kampelių. Ir, žinoma, kiekviename autobuse, važiuojant į Vilnių ar grįžtant namo, vyko dvasinis sielovados darbas. Įvairioms Lietuvos bažnyčioms tai buvo didelis praktinis darbas.
Be trijų pagrindinių vakarinių evangelizacinių susirinkimų, buvo organizuoti koncertai jaunimui. Penktadienį po vakarinio tarnavimo vyko grupių „Gyvai“ (Vilnius) ir „Quest rising“ (Kaunas) koncertas. Šeštadienį po vakarinio susirinkimo koncertavo Šv. Jonų bažnyčios jaunimo Gospel choras „Sounds in G“ (http://lt.wikipedia.org/wiki/Sounds_in_G), vadovaujamas Kristinos Žaldokaitės, kartu su lietuvių estrados žvaigžde Rūta Ščiogolevaite (šio koncerto nuotraukas gali peržiūrėti: http://www.zebra.lt/lt/foto/album/show/naujausi/visi/1/Evangelijos-diena-Siemes-arenoje.html#14841)
Dieninių susirinkimų metu vyko seminarai bažnyčių nariams. Šeštadieniniame seminare David Hathaway kalbėjo tema „Evangelizmas“, sekmadieninio seminaro tema buvo „Antgamtinis Dievo aprūpinimas“. Seminarą vedė svečias iš Ženevos, vyskupas Michael Wieteska.
Sekmadienį vaikams buvo parengta speciali programa, kurią vedė jungtinis vaikų choras „Valio“ (vadovės Gintarė Kačkovskaja ir Avinėja Romančik). Festivalio organizatorių užsakyti autobusai į šį renginį atvežė šimtus vaikų iš įvairių Lietuvos vaikų globos namų.
Festivalio atidarymo metu dainavo dar viena lietuvių estrados žvaigždė – Rosita Čivilytė, o uždarymo metu ji kartu su Vaidu Vyšniausku ir Ovidijumi Vyšniausku atliko dainą, tapusią himnu, „Palaimink, Dieve, mus“.
Ir, žinoma, sekmadienio vakare puikiu festivalio baigiamuoju akordu tapo Vilniuje pirmą kartą pristatyta, tačiau Lietuvoje jau išpopuliarėjusi roko opera “Prisikėlęs“, kurią atliko žinomi dainininkai O. Vyšniauskas, V. Matačiūnaitė,  V. Vyšniauskas, R. Urbietis bei Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios kamerinis choras  „Cantate Domino“.
Buvo įdomu stebėti, kaip šeštadieniniame susirinkime bažnyčių nariams, šlovinimą vedė šlovinimo grupė „Ichtus“ (Bernardinų parapija).
Nuostabiai ir įkvepiančiai šlovinimą vedė Vilniaus bažnyčių „Naujoji karta“ ir „Gyvieji akmenys“, Klaipėdos Evangelijos bažnyčios šlovinimo grupės, o taip pat solistai Vasilijus ir Eduardas Kovalčiukai, Vaidas Vyšniauskas, Andrius Ivanauskas, Ana Novikova.
Ypatingą padėką turime išreikšti David Hathaway tarnavimo koordinatorių komandai iš Latvijos ir Estijos. Jų didelė patirtis masinių evangelizacijų ir susirinkimų organizavime šiame festivalyje buvo sėkmę lemiantis veiksnys. Verta paminėti, jog į pagalbą iš Rygos atvyko grupė savanorių, patyrusių tvarkdarių iš bažnyčių „Geroji Naujiena“ ir „Naujoji karta“.
Visas tris dienas po vakarinio evangelizacinio renginio buvo dalinami nedideli maisto produktų paketai. Daugiau nei 20000 tokių paketų paruošė Suomijos krikščionys.
Mano paskaičiavimais, devyniuose festivalio renginiuose apsilankė 32000 žmonių, tame tarpe  trijuose pagrindiniuose evangelizaciniuose susirinkimuose – 18000 žmonių.
Ko gero, galime teigti, jog tai buvo pats didžiausias evangelizacinis susirinkimas Lietuvos istorijoje, kuomet žmonės atsiliepė į kvietimą išgirsti Evangeliją pačioje didžiausioje Lietuvos salėje –Siemens Arenoje.
Evangelistas David Hathaway išreiškė troškimą dar kartą apsilankyti Lietuvoje ir pamokslauti stadione. Festivalio pabaigoje vyskupas Rimantas Kupstys daugelio Lietuvos bažnyčių pastorių ir tarnautojų vardu pakvietė brolį David grįžti ir vėl skelbti Viešpaties Jėzaus Kristaus Evangeliją – Evangeliją ženklų ir stebuklų.
Video informaciją apie šį festivalį galite peržiūrėti:



Ivanas Škulis

Evangelijos šventė Vilniaus Siemens Arenoje