Festivalio valdybą sudarė: dr. Giedrius Saulytis – krikščionių bendrijos „Tikėjimo žodis“ vyresnysis pastorius (valdybos pirmininkas);  Mindaugas Sabutis – evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas;  Tomas Šernas – evangelikų reformatų bažnyčios gen. superintendentas;  Rimantas Kupstys  – Lietuvos evangelinio tikėjimo krikščionių sąjungos vyskupas;  Vytautas Umbrasas – Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos viceministras; Irmantas Pinkoraitis – Lietuvos evangelikų baptistų bendruomenių sąjungos pirmininkas; dr. Viktoras Hammas – Billy Grahamo evangelistinės asociacijos Rytų Europoje direktorius (festivalio direktorius).

Siekiant įgyvendinti minėtą tikslą, darbavosi Festivalio komitetas, kurį sudarė 19 skirtingų pakomitečių: Vaikų tarnavimo, Choro, Socialinis, Pastorių, Jaunimo, Tarnavimo moterims, Grupių delegacijos, Maldos, „Atsivesk draugą” , Sielovados ir tolimesnio darbo, Profesionalių grupių, Etninių grupių, Finansų, Tvarkdarių, Protokolo, Renginio vietos, Apsaugos, Techninis bei Komunikacijos.

Į festivalio paruošiamuosius darbus įsijungė kiekvienas pagal savo išgales. Festivalį organizavo 250 Lietuvos evangelinių bendruomenių, savanoriškoje veikloje dalyvavo per 3 tūkstančius žmonių, drauge darbavosi BGEA organizacijos atstovai bei daugybė festivalio bendradarbių.

Festivalio svečiai

Vilties festivalio renginiuose spalio 29-30 dienomis „Siemens“ arenoje, Vilniuje, dalyvavo per 28000  žmonių. Į vaikų festivalį – DĖLIONĖ, įvykusį spalio 29 d. 11 val., susirinko 7 000 žmonių.

Prieš festivalį, spalio 28 d. 19 val., į „Siemens“  arenoje vykusį Pasišventimo tarnavimą drauge susirinko įvairių krikščioniškų bendruomenių nariai. Šiame tarnavime dalyvavo 1 800 žmonių.

Žmonės, kurie išėjo į priekį ir meldėsi atgailos malda

Abu festivalio vakarus į arenos salės priekį išėjo ir korteles užpildė 1 732 žmonės. Renginių metu į priekį išėjo daugiau žmonių, tačiau ne visi pildė šias korteles ir kalbėjosi su sielovadininkais.
Korteles užpildžiusių asmenų amžiaus statistika:

Iki 9 m. – 216 žmonių;
Nuo 10 iki 18 m. – 561 žmogus;
Nuo 19 iki 25 m. – 112 žmonių;
Nuo 26 iki 35 m. – 114 žmonių;
Nuo 36 iki 60 m. – 393 žmonės;
Virš 60 m. – 158 žmonės;
Amžiaus nenurodė – 178 žmonės.

Įtikėjusiųjų pasiskirstymas pagal lytį (procentais):
33, 7 proc.  vyrų; 66, 3 proc. moterų.

Festivalio metu:
Pirmą kartą Kristų priėmė – 82,6 proc. žmonių;
Išgelbėjimo užtikrinimą priėmė  – 7,3 proc. žmonių;
Bendravimą su Dievu atnaujino – 8,3 proc. žmonių.
Pokyčių neįvardijo  – 1,8 proc. žmonių

Autobusai / Grupių delegacija

Džiaugiamės, kad ruošiantis festivaliui aktyviai dalyvavo skirtinguose Lietuvos miestuose esančios tikinčiųjų bendruomenės, užsakiusios autobusus ir kvietusios žmones vykti į šį festivalį. Jų triūso rezultatas – į Vilties festivalį Vilniuje žmonės atvyko iš 78 skirtingų Lietuvos miestų bei miestelių. Taip pat atvyko autobusų iš Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Baltarusijos.

Abi festivalio dienas buvo užregistruoti 207 į renginį ir atgal namo vykę autobusai: pirmąjį vakarą atvažiavo 123, o antrąjį – 84 autobusai. Iš anksto užsakytais autobusais į renginį buvo atvežta per 9 tūkst. žmonių: 5300 žmonių dalyvavo šeštadienio vakarą vykusiame renginyje, o  3861 žmogus atvyko sekmadienio vakarą. Sudėjus visų autobusų maršrutus, paaiškėjo, jog visos kelionės metu buvo nuvažiuota 78758,2 km.

Plačiau apie festivalį

Neabejojame, kad tiek metus trukusio pasiruošimo festivaliui laikotarpiu, tiek paties renginio metu daugybė žmonių patyrė Dievo prisilietimą. Net jeigu žmonės dar nepriėmė Kristaus į savo širdį, tikime, kad pasėtos šios mažos Dievo žodžio sėklos savo metu atneš derlių. Dievo darbas jokiu būdu nesustojo. Šio festivalio metu ir jam ruošiantis Lietuvos žmonės ėmė drąsiau ir atviriau kalbėti apie Jėzų bei Jį liudyti.

•  Andriejaus tarnystė. Šioje tarnystėje dalyvavo ir reguliariai už kitus meldėsi šimtai žmonių. Viso pasiruošimo festivaliui metu Lietuvoje buvo meldžiamasi už tūkstančius netikinčiųjų. Akcijos „Atsivesk draugą“ vyko Kaune, Panevėžyje, Marijampolėje ir Utenoje. Šių renginių metu buvo išdalinta apie 10000 reklaminių skrajučių, į festivalio renginius dar buvo užsakyti 7 autobusai.

•  Kursas „Krikščionio gyvenimas ir liudijimas“. Šiuose, visoje Lietuvoje organizuotuose, kursuose iš viso apsilankė 2133 žmonės. Vilniuje KGL kurso metu sulaukta 1037 klausytojų. Visoje Lietuvoje šis kursas buvo dėstomas 63 skirtingose vietose. Vilniuje kurso pamokos buvo vedamos 7 specialiai įkurtuose KGL kurso centruose, kurių vienas buvo skirtas išskirtinai jaunimui. Spalio mėnesį sutrumpintas KGL kursas papildomai buvo dėstomas dviejose Vilniaus bažnyčiose. Gegužės mėnesį vykusiame sielovados kursų mokytojams organizuotame seminare dalyvavo 82 žmonės. Festivalio metu sielovadininkais tarnavo per 800 žmonių.

•  Malda.  Nuo pat vasario mėnesio kiekvieną vakarą, 22 val., krikščionys visoje Lietuvoje drauge meldėsi už Vilties festivalį. Kiekvieną penktadienį maldos telefono linijoje buvo atnaujinami aktualūs maldos poreikiai. Juos buvo galima rasti ir du kartus per mėnesį leistame „Maldos ir kitų naujienų“ numeryje. Vis tokių buvo išleista 17-a.

Balandžio 10 d. bei rugsėjo 18 d. visi Lietuvos tikintieji kartu pasninkavo ir meldėsi už artėjantį Vilties festivalį: už bendrą evangelinių bendruomenių ruošimosi festivaliui darbą, renginio
programos dalyvius ir visus Evangelijos žinios išgirsti atvyksiančius žmones.

Spalio 21–28 dienomis kiekvienas krikščionis buvo raginamas įsijungti į nenutrūkstamą maldos
grandinę už Vilties festivalį. Lietuvos tikintiesiems pakaitomis meldžiantis po 15 min., malda nenutrūko ištisas 7 paras. Maldos dienos buvo paskirstytos 10 skirtingų Lietuvos regionų. Spalio 21 d., penktadienį, užtarimo maratoną pradėjo Klaipėdos ir Telšių apskričių tikintieji, spalio 22 d., šeštadienį, meldėsi Šiaulių ir Tauragės apskrityse gyvenantieji, o vėliau meldėsi vidurio ir rytų Lietuva: spalio 23 d. – Kauno, spalio 24 d. – Panevėžio, spalio 25 d. – Marijampolės, Alytaus bei Utenos apskričių tikintieji. Paskutines 2 maldos grandinės paras meldėsi Vilniaus apskrities krikščionys.

Festivalio metu veikė 14 maldos grupelių, kurių pagrindinis tikslas buvo užtarti renginio kalbėtojus, muzikinės programos dalyvius ir melsti, kad klausytojų širdys būtų atviros Evangelijos žiniai.

Malda yra labai svarbi kiekvieno krikščionio gyvenime. Būtent tai diena iš dienos patyrėme
pasiruošimo festivaliui metu: malda keitė aplinkybes, stiprino ir padėjo judėti pirmyn.

•  Socialinis darbas. Rugpjūčio 1–6 dienomis Prienų rajone, netoli Vazgaikiemio k., Vilties festivalio Socialinis komitetas surengė stovyklą vaikams, pavadinimu „Visi keliai veda į Romą“. Ši stovykla buvo suorganizuota, siekiant parodyti dėmesį socialiai pažeistų grupių vaikams. Nors ji buvo skirta 9–14 metų vaikams, dalyvavo tiek jaunesnių, tiek vyresnių – viso per 80 vaikų, atvykusių iš Kauno regiono pataisos inspekcijos, vaikų globos namų bei dienos centrų gatvės vaikams. Kelias dienas svečiavosi ir vaikai iš nepilnamečių kolonijos.

•  Renginiai vaikams. Vilties festivalio rengėjų iniciatyva buvo suorganizuotas vaikų piešinių konkursas „Vilties spalvos“, kuriame dalyvavo 6–12 metų vaikai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Pasibaigus konkursui, festivalio biurą pasiekė gausybė kūrybinių vaikų darbelių iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Biržų, Klaipėdos, Mažeikių, Švenčionių bei Skuodo rajonų. Dauguma šių piešinių spalio 24 – lapkričio 7 dienomis eksponuojami Lietuvos Respublikos Seimo parodų galerijoje.

Spalio 29 d. 11 val.  „Siemens“ arenoje, Vilniuje, vyko vaikų šventė – DĖLIONĖ. Šventėje dalyvavo 7000 vaikų ir tėvelių. Per 250 vaikų atvyko iš globos namų bei dienos centrų, apie 500 iš Lietuvos vidurinių mokyklų, taip pat dalyvavo vaikai iš sekmadieninių mokyklėlių. Viso į vaikų festivalį iš kitų miestų atvyko daugiau nei 70 užsakytų autobusų. Renginiui pasibaigus, vaikams bei jaunuoliams iki 18 m. amžiaus buvo dalinamos „Samariečio krepšio“ (Samaritan’s Purse) dovanėlės. Šios organizacijos vykdomos akcijos „Vaikų Kalėdos“ dėka, šiais metais vaikams įvairiuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose papildomai buvo išdalinta per 15 tūkstančių dovanėlių.

•  Jaunimas.  Birželio 11 d. Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25), buvo suorganizuota Lietuvos evangelinių bendruomenių jaunimo ir jaunimo vadovų konferencija „Skleisk viltį“. Joje dalyvavo 311 žmonių iš 28 miestų.

Rugsėjo 24 d. Vilniaus mieste buvo surengtos dvi jaunimo akcijos: 12 ir 13 val. Katedros aikštėje vyko „flashmobo“ akcija – šokis „Už viltį!“. Tą pačią dieną, 15 val., iš įvairių Lietuvos miestų suvažiavę šokio dalyviai, kurių buvo apie 300, Ozo parke sodino medelius. Naujai pasodintų 15 liepaičių buvo pavadintos „Vilties alėja“. Nors pradžioje medelių  sodinimo projekto įgyvendinimui trūko pinigų, tikintis jaunimas nenuleido rankų ir galiausiai sulaukė tiek verslo įmonių paramos, tiek privačių asmenų pagalbos. Straipsniai apie šias akcijas pasirodė ir pasaulietinėje žiniasklaidoje. Masinis jaunimo šokis „Už viltį!“ spalio 22 d. vyko ir Kauno miesto Rotušės aikštėje. Šiomis akcijomis Lietuvos krikščioniškasis jaunimas simboliškai įprasmino vilties ir amžinųjų vertybių idėją.

•  Moterų tarnavimas.  Gegužės 14 d. „Tikėjimo žodžio“ bažnyčioje  (Gilužio g. 15, Vilniuje) vyko Lietuvos evangelinių bendruomenių moterų konferencija, skirta įkvėpti ir padrąsinti tarnystei kiekvieną tikinčiąją asmeniškai. Konferencijoje dalyvavo apie 250 moterų.

•  Choras. Festivalio metu, spalio 28, 29 ir 30 dienomis, „Siemens“ arenoje, Vilniuje, giedojo jungtinis 400 balsų choras. Šiame chore giedojo skirtingų Lietuvos denominacijų bendruomenių nariai, atvykę net iš 13 skirtingų miestų bei miestelių: Vilniaus,  Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Šiaulių, Kretingos, Kėdainių, Jurbarko, Radviliškio, Naujosios Akmenės, Alytaus, Švenčionėlių ir Ylakių. Ruošiant giesmių repertuarą, jungtinio choro repeticijos vyko 4 miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje.

•  Ruošiantis šiam festivaliui, vyko ir daugybė kitų renginių: kovo 13 d. Vilniaus Kongresų rūmuose vyko Įžanginis renginys, taip pat įvyko 4 Pastorių maldos vakarienės, Festivalio valdybos susitikimai, Festivalio komiteto susitikimai bei 5 maldos seminarai, kurie paeiliui vyko Panevėžyje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Vilniuje.

Programa

Festivalio programa paliko neišdildomą įspūdį visiems klausytojams. Aukšto lygio techninė įranga užtikrino kokybišką tiesioginę renginio radijo transliaciją. Kiekvieną vakarą apsilankiusiems festivalyje buvo pristatoma kitokia programa, kuri buvo verčiama į rusų, lenkų, latvių ir gestų kalbas. Įėjimas į visus festivalio renginius – nemokamas.

Scenoje pasirodė daugybė žymių užsienio ir Lietuvos atlikėjų: jungtinis 400 balsų bažnyčių choras, solistai: Daiva Palionienė, Vaidas Vyšniauskas, Džiuljeta Baužienė, Judita Leitaitė, Artūras Chalikovas, Milda Krikščiūnaitė, chorui dirigavo Edita Tamoševičienė, Maris Dravnieks bei Aleksandr Kurovskij. Renginio programoje dalyvavo Arvydas Joffė ir šiuolaikinis šlovinimo orkestras, gitaros virtuozas Dennisas Agajanianas (JAV), smuiko virtuozas Monte Gaylordas (JAV), „Patlis band“ (Baltarusija), Johnas ir Anne Barbour (JAV), krikščioniško roko grupė „Gyvai“, „Trys Tenorai“: Guntars Ruņģis, Miervaldis Jenčs, Nauris  Puntulis (Latvija), jungtinis Latvijos ir Lietuvos orkestras (dirigentas Maris Dravnieks), ir Rygos Katedros berniukų choras, džiazo pianistas Huntley Brownas (Jamaika), džiazo muzikantas trimitininkas Vytautas Grubliauskas, grupė „S.O.S“, Marina Sosnina (smėlio šou), krikščioniška pop-rock muzikos grupė „Newsboys“ (JAV), grupė „Exodus15“ (Lenkija), Evgenij Udovin (Ukraina), grupė „Vēstniecība“ (Latvija) bei Lietuvos kariuomenės orkestras. Renginio vedėjas – Arnoldas Jalianiauskas.

Festivalio renginiuose sveikinimo žodį tarė Krikščionių bendrijos „Tikėjimo žodis“ vyresnysis pastorius ir festivalio valdybos pirmininkas dr. Giedrius Saulytis. Trumpą sveikinimo kalbą sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas. Bendrai maldai kvietė Vilties festivalio valdybos nariai: evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis bei Lietuvos Respublikos evangelinio tikėjimo krikščionių sąjungos vyskupas  Rimantas Kupstys. Žodį tarė Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos viceministras  Vytautas Umbrasas. Baigiamąją festivalio maldą vedė evangelikų reformatų bažnyčios gen. superintendentas Tomas Šernas ir Klaipėdos evangelikų baptistų bažnyčios pastorius Albertas Latužis.

Mintimis apie viltį dalinosi  Franklinas GrahamasBilly Grahamo evangelistinės asociacijos prezidentas ir tarptautinės krikščioniškos labdaros organizacijos „Samariečio krepšys“ (Samaritan´s Purse) vadovas.  Jo kalbą vertė past. Saulius Karosas.

Viešėdamas Lietuvoje Franklinas Grahamas susitiko su  Lietuvos bažnyčių vadovais bei spalio 28 d. pasisakė Nacionalinių maldos pusryčių Seime metu.

Žiniasklaida ir reklaminė kampanija

•  BGEA labai dėkinga visai krikščioniškai žiniasklaidai, kuri jau pavasarį ėmė skleisti žinią apie artėjantį Vilties festivalį. Informacija apie renginį anksti pasirodė evangelinių bendruomenių internetiniuose puslapiuose, kiek vėliau – laikraščiuose, žurnaluose, radijo programose. Itin didelės pagalbos sulaukėme iš didelį skaitytojų skaičių turinčio krikščioniško internetinio dienraščio „Bernardinai.lt“, talpinusio daugybę straipsnių, pranešimų spaudai bei vaizdo reportažų. „Marijos“ radijo stotis abu festivalio vakarus gyvai transliavo visą renginio programą. Prie festivalio populiarinimo nemažai prisidėjo ir pasaulietinė žiniasklaida, aktyviau renginį reklamuoti ėmusi paskutiniais mėnesiais. Dėkojame visiems!

•  Pavasarį buvo sukurta internetinė Vilties festivalio svetainė, kurioje buvo talpinama visa pagrindinė informacija apie visus festivalio renginius. Nuo kovo iki lapkričio mėn. ši svetainė buvo peržiūrėta daugiau nei 95 tūkst. kartų, unikalių lankytojų užregistruota – 15 908. Vidutiniškai praleistas svetainėje laikas – 4 min. 23 s. Apsilankymų buvo net iš 69 šalių.

Daugiausiai skaityti puslapiai: pagrindinis, festivalio apžvalga, programa bei renginių kalendorius.

•  Taip pat buvo sukurtas specialus Vilties festivalio puslapis socialiniame tinkle „Facebook“. Jame turėjome per 1000 gerbėjų.

•  Kas kelias savaites, o kartais ir dažniau Festivalio komiteto vadovams, visiems bendradarbiams bei tiems, kurie patys užsisakė, siųsdavome festivalio  naujienlaiškį, pavadinimu „Maldos ir kitos naujienos“.

•  Festivalio reklaminę kampaniją pradėjome likus mėnesiui iki renginio. Lauko reklama Vilniaus mieste buvo įvairi: reklaminis vaizdo klipas įrengtame ant Nacionalinio Operos ir Baleto teatro video ekrane, reklaminiai stendai puikavosi transporto laukimo paviljonuose, buvo užsakytos vitrinos, kolonos, standartiniai ir nestandartiniai skydai.

•  Daugybėje internetinių portalų veikė aktyvios festivalio reklaminės nuorodos (banner’iai).

•  Buvo atspausdinta 200 000 festivalio reklaminių skrajučių. Nemaža jų dalis buvo išdalinta Lietuvos evangelinėms bendruomenėms, didelį jų kiekį išdalijo  jaunimo komandos, visą spalio mėnesį savanoriškai dalijusios pakvietimus Vilniaus mieste. Dalį pakvietimų paėmė didžiosios Lietuvos kompanijos. Pakvietimai buvo dalijami ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, akcijos „Atsivesk draugą“ metu. Dėkojame kiekvienam, kuris paėmė šias skrajutes ir dalijo jas kitiems.

Tolesnis darbas

Kursas „Krikščionio gyvenimas ir liudijimas” buvo dėstomas visoje Lietuvoje. Šių 4 pamokų trukmės studijų metu buvo kalbėta apie efektyvų ir pergalingą krikščionio  gyvenimą, suteikta žinių, kaip liudyti Kristų ir rūpintis naujatikiais. Biblijos studijų grupių vadovams buvo  suteikta galimybė išklausyti papildomą kurso pamoką „Kaip organizuoti Biblijos studijas mažose grupėse?“. Kursą lankyti buvo kviečiami tiek krikščionys, tiek netikintys. Išklausę kursą ir užpildę sielovadininko tarnystės korteles žmonės patarnavo festivalio metu naujatikiams ir įteikė kiekvienam po lankstinuką „Mano pasižadėjimas“ ir šias knygeles: „Gyvenimas Kristuje“, „Teesie šventas Tavo vardas“ bei „12 mokinystės pamokų“ – labiausiai tinkamą medžiagą tolimesniam darbui grupelėse su naujatikiais. Tolesnį darbą su festivalio metu įtikėjusiais žmonėmis tęs Lietuvos evangelinių bendruomenių vadovai.

Ramybės ir malonės Jums!
Vilties festivalio komanda

Vilties festivalio su Franklinu Grahamu apžvalga